آیا واقعا اینستاگرام موفق شده است تمام ربات های دنیا را از کار بیاندازد؟

ربات

نه به طور 100%، در ادامه توضیحات لازم را شرح داده ایم

انواع ربات های اینستاگرامی

قبل از هر چیز بهتر است که اطلاعات مختصری در مورد انواع ربات های اینستاگرامی داشته باشید. از نظر برنامه نویسی، ربات ها به سه نوع اصلی تقسیم می شوند:

  1. ربات های مبتنی بر برنامه نویسی API اینستاگارم
  2. ربات های مبتنی بر برنامه نویسی Web Driver Automation
  3. ربات های مبتنی بر شبیه سازی حرکات انسانی

ربات API :

اینستاگرام این نوع ربات ها را از کار انداخته است

حتما با ربات هایی که پنل های تحت وب داشتند برخورد کرده اید، پنل تحت وب مشخصه بارز ربات های مبتنی بر API هست که کار با این ربات ها را بسیار آسان کرده بود.

مزایا

تنظیم آنها از طریق همه دستگاه ها امکانپذیر بود.

گزارشات کامل و حرفه ای ارائه میدادند.

برای فعالیت نیاز به درگیر کردن سیستم یا موبایل شما نداشتند.

معایب

این ربات ها جز گرانترین ربات های اینستاگرامی بودند چون هزینه شارژ ماهیانه داشتند.

ربات Web Driver Automation:

اینستاگرام این نوع ربات ها را از کار انداخته است

این ربات ها معمولا به صورت برنامه ارائه میشدند و برای اجرا نیاز بود روی سیستم شما کار کنند. مشخصه بارز این این ربات ها بارگذاری یک مرورگر در داخل خود ربات بود. (نظیر ربات معروف Ninja Gram یا Instapy).

مزایا

شارژی نبوده و با یکبار خرید برای همیشه قابل استفاده بودند.

به هنگام فعالیت آنها شما میتوانستید از سیستم تان برای کارهای دیگر استفاده نمایید.

معایب

فقط در کامپیوتر (با سیستم عامل ویندوز) قابل استفاده بودند و از طریق دستگاه های دیگر نظیر موبایل قابل تنظیم یا کنترل نبودند.

گزارشات مختصری ارائه میدادند.

ربات انسانی:

این نوع ربات ها توسط اینستاگرام قابل شناسایی نیستند و هرگز از کار نمیافتند

این ربات ها نیز به صورت برنامه ارائه می شوند و برای اجرا شدند نیاز به سیستم شما دارند. مصه بارز این ربات های این است که با حرکت دادن ماوس شبیه به دست انسان و کلیک یا اسکرول انسانی روی مرورگرها کار میکنند البته این نوع ربات ها بخاطر برنامه نویسی پیشرفته ای که دارند به ندرت پیدا میشوند، ربات اینستاگرام کاربر مجازی تنها نمونه موجود این ربات است که در انتهای این مقاله به صورت کامل معرفی خواهیم کرد.

مزایا

این نوع ربات ها بخاطر اینکه دقیقا شبیه به انسان فعالیت میکنند هرگز به عنوان ربات شناسایی نمیشوند و از کار نمیافتند.

بیشتر بخوانید:   تور دبی

شارژی نیستند و با یکبار خرید برای همیشه قابل استفاده هستند.

معایب

ماوس سیستم را حرکت میدهند و شما نمیتوانید در حین کار ربات با سیستم هیچ کار دیگری انجام دهید فقط در کامپیوتر (با سیستم عامل ویندوز) قابل استفاده بوده و از طریق دستگاه های دیگر نظیر موبایل، قابل تنظیم یا کنترل نیستند.

گزارشات مختصری ارائه میدادند.

چرا اینستاگرام کمر به متوقف کردن ربات ها بسته است؟

احتمالا میدانید که اخیراً اینستاگرام با تغییر سیاست های خود جلوی تمام ربات های افزایش فالوور موجود در دنیا را گرفته است حتما میپرسید چرا؟! پاسخ بسیار ساده است، برای کسب درآمد بیشتر. احتمالا خودتان با پیام های اینستاگرام که میگوید تبلیغ یا ترویج پست خود را به ما بسپارید روبرو شده اید که دقیقاً همزمان با کوتاه کردن دست ربات ها اوج گرفته است.

 promote-inside

promote-btn

شرکت اینستاگرام هم اکنون قصد دارد از پلتفرم رایگانی که ایجاد کرده است کسب درآمد کند و به جای ربات ها خودش با دریافت هزینه پست هایتان را پر بازدید کند! از این رو جلوی کارکرد تمام ربات ها را گرفته است تا کاربرانی که کسب و کار خود را بر پایه پلتفرم اینستاگرام راه اندازی نموده اند ناچار باشند برای بهبود کسب و کار خود از امکانات پربازدید کردن پست خود شرکت اینستاگرام استفاده نمایند.

راز موفقیت اینستاگرام در شناسایی رباتها چیست؟

اینستاگرام در آپدیت پاییز 2018 یک بند به بندهای توافقنامه خود اضافه کرده است که در این بند به طور مستقیم درباره تشخیص انسان از ربات صحبت می کند.

متن آن بند از توافقنامه به شرح زیر است:

We receive different kinds of information from your device, like how you tap and scroll, which can help distinguish humans from bots and detect fraud…

که می گوید:

ما از دستگاه شما اطلاعاتی نظیر tap زدن با انگشت یا scroll کردن را دریافت می کنیم تا برای تشخیص انسان از ربات مورد استفاده قرار بگیرد!

الگوریتم پشت پرده این بند توافقنامه به راحتی قابل تشخیص است اینستاگرام با جمع آوری و آنالیز اطلاعات مرتبط با نحوه حرکت دادن ماوس (یا دست) و نحوه کلیک کردن یا اسکرول کردن؛ رفتار انسانی را از رفتار رباتیک تفکیک میکند!

بنابراین در حال حاضر اگر رباتی بخواهد فعالیتی انجام دهد باید حتما بتواند حرکات ماوس (یا دست) را شبیه سازی نماید تا به عنوان ربات شناسایی نشود…

شاید تعجب کنید اگر بدانید که اینستاگرام با همین الگوریتم ساده جلوی کارکرد 99% از ربات ها را گرفته است. ممکن است این سوال برایتان پیش بیایید که چرا تولیدکننده های ربات های اینستاگرام، در ربات های خود حرکات ماوس و کیبرد را شبیه سازی نمی کنند تا بتونند به کار خود ادامه دهند؟!

بیشتر بخوانید:   Digital Marketing Agency Sydney Australia

چه تیم های برنامه نویسی ای توانایی طراحی ربات های انسانی را دارند ؟

همانطور که گفتیم نمیتوان از طریق برنامه هایی که با تکنولوژی خودکارسازی تحت وب، برنامه نویسی شده اند ربات های انسانی تولید کرد (زیرا اصلا حرکت دادن ماوس در تکنولوژی کاری آنها تعبیه نـشده است) اگر برنامه نویس هستید و این مقاله را میخوانید اصلا به فکر Selenium و برنامه نویسی WebDriver با C#، Pythonو یا دیگر موارد مشابه نباشید زیرا اینستاگرام براحتی ربات شما را شناسایی خواهد کرد.

از زمانی که اینستاگرام الگوریتم ضد ربات خود را فعال کرده است فقط ربات های قادر به فعالیت هستند که 2 ویژگی مهم زیر را دارا باشند

  1. بتوانند ماوس را شبیه به انسان در صفحه حرکت دهند.
  2. دکمه هایی نظیر Like، Follow و… را در هر جای صفحه که باشند تشخیص دهند.

بدیهی است، برنامه های ساده Macro Recorder که فقط بر اساس مختصات X و Y کار میکنند و فاقد ویژگی دوم یعنی تشخیص اجزاء ویندوز هستند قادر به تولید ربات های انسانی مناسب برای اینستاگرام نیستند.

پس در نهایت چه نوع برنامه نویسی برای این کار لازم است؟

در حال حاضر تکنولوژی های مورد نیاز، بیشتر در نرم افزارهایی معروف به نرم افزارهای RPA پیاده سازی شده است (مانند همان نرم افزار کاربر مجازی که پیش تر توضیح دادیم)، منظور از تکنولوژی ها در اینجا تکنولوژی های برنامه نویسی سیستمی ویندوز است که به واسطه آنها میتوان اطلاعات داخلی پنجره ها و دکمه ها را (برای پیدا کردن شان) دریافت و بررسی نمود. قصد نداریم در این مقاله وارد جزئیات کدنویسی سیستمی ویندوز شویم، بنابراین بقیه موارد را به (تحقیق و جستجوی) خودتان واگذار میکنیم.

معرفی ربات های انسانی اینستاگرام

در حال حاضر تنها ربات انسانی که در ایران توانستیم پیدا کنیم، ربات اینستاگرام کاربر مجازی است

آدرس صفحه توضیحات در وبسایت سازنده:

https://www.v-user.com/fa/محصولات/ربات-اینستاگرام-کاربر-مجازی

نام شرکت سازنده: بهسازان مجازی فناوری اطلاعات آمارد

لینک وب سایت سازنده این محصول

https://www.v-user.com/fa

در صورتی که شما هم با این نوع ربات ها برخورد داشتید لطفا در قسمت کامنت ها معرفی بفرمایید تا همه عزیزان بتوانند از آن بهره ببرند.

رای خود را ثبت کنید

خب تا اینجا که اومدی اگر فالوور، لایک و ویو اینستاگرام نیاز داری از طریق فرم زیر میتونی خریداری کنی!

نویسنده

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

⭐️ توجه: این سایت با قیمت 8 میلیون تومان به فروش می رسد! ( رتبه و بازدید عالی با قدمت 4 سال)09148386288
+ +

سلام دوست عزیز 😍

میدونستی تمام خدمات خرید لایک، خرید بازدید، فالوو اینستاگرام، ممبر، بازدید و رای تلگرام رو تو کانال تلگرامی به همراه پشتیبانی سریع و فعال و همچنین قیمت های مناسب ارائه میدیم!

در ضمن به ازای خرید خدمات یک مقدار هم به صورت هدیه به شما اضافه تعلق میگیره 😉

همین الان تو کانال ما عضو شو و قیمت ها رو ببنین و سفارش بده ❤️