همیشه کیفیت خدمات + پشتیبانی حرفه ای + جلب رضایت مشتریان اولویت های ماست

خانه / رپورتاژ آگهی / دلایل گرانی قیمت گوشت گوسفند
قیمت گوسفند زنده

دلایل گرانی قیمت گوشت گوسفند

اطلاعات

دسته بندی: رپورتاژ آگهی

آیا میدانید چرا گوشت گوسفند به یکباره به صورت تصاعدی گران شده است؟ با گروه گوسفند زنده همراه باشید تا از پشت پرده گرانی گوشت گوسفند بیشتر بدانید!شاید عجیب و دردناک باشد اما باید مدیران این کشور بدانند که قشر عظیمی از مردم از خوردن گوشت قرمز به معنای واقعی محروم شده اند. حقوق های کم و تورم شدید٬خرید گوشت را کم کم برای قشر عظیمی به یک آرزو تبدیل کرده است.

به صورت خلاصه علت های گرانی گوشت گوسفند را توضیح میدهیم ٬ امیدواریم با رفع مشکلات ٬ سبد خرید اقشار مختلف مردم رنگ و بوی گوشت قرمز را نیز ببیند.

علت گران شدن گوشت گوسفند

شرایط جوی

مسئولین محترم اعلام کردند به علت خشکسالی ها و نبودن آب کافی در چراگاه ها ٬ جمعیت دام  های زنده کاهش پیدا کرده است. در نتیجه با کاهش تعداد دام های بومی و افزایش تقاضا ٬ قیمت گوشت گوسفند افزایش پیدا کرده است.

فصول مختلف

دو فصل ویژه٬ اواخر زمستان و اوایل تابستان برای بازار دام زنده بسیار حیاتی است. اوایل تابستان دامداران محترم به علت تولید مثل دام و افزایش جمعیت گوسفندان٬ فروش خود را محدود میکنند که قیمت ها به صورت طبیعی به علت کاهش عرضه ٬ افزایش پیدا میکند ٬ و طبیعی است در اواخر زمستان به علت کمبود و محدود شدن دام زنده قیمت ها افزایش پیدا میکند.

گرانی آذوقه دام

متاسفانه بیشتر بازار آذوقه دام های پرواربندی از خارج از کشور تامین می شود. به علت تحریم های شدید و افزایش قیمت دلار ٬ آذوقه دام ها به صورت تصاعدی افزایش پیدا کرده است که نتیجه آن افزایش قیمت دام زنده و در نهایت گرانی گوشت گوسفند شده است. امیدواریم آذوقه دام و طیور به اندازه کافی داخل ایران تولید شود که تحریم ها و قیمت ارز روی آنها تاثیر مستقیم نگذارد.

عدم مدیریت واردات و صادرات

متاسفانه بعد از کمبود دام در ایران صادرات آن ممنوع شده است. کارشناسان معتقدند یکی از دلایل اصلی گرانی گوسفند زنده مدیریت نادرست در میزان صادرات است. متاسفانه عده ای سودجو (دولتی و غیر دولتی) به خاطر قیمت بالای ارز ٬ صادرات دام زنده را به مصرف داخلی (ریالی) ترجیح میدهند.

قاچاق دام زنده

با بی ارزش شدن پول ایران و افزایش ارزش دلار – دینار و … قاچاق دام زنده به کشورهای همسایه شدت گرفته است. قاچاقچیان با خرید دام زنده به صورت گله ای در ایران و خارج کردن آنها به صورت غیر قانونی از کشور (قاچاق) در کشورهای همسایه دام ها را با ارز همان کشورها می فروشند و ارز حاصل شده را داخل ایران به ریال تبدیل میکنند و چند برابر سود میکنند٬ موضوعی است که باعث افزایش قیمت گوشت گوسفند در بازار ایران شده است.

به دلایل فوق قیمت گوسفند زنده یا همان گوسشت گوسفندی را تحت تاثیر خود قرار داده است.

 


باکس دانلود

درباره ی saeedactor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *